ابزار انتخاب نام دامنه (دامین) مناسب

ابزار انتخاب نام دامنه (دامین) مناسب یا domain name یکی از پرکاربردترین خدمات برای کمک به صاحبان مشاغل اینترنتی در انتخاب هوشمندانه نام دامنه domain است.

در واقع خشت اول شما، همین انتخاب نام دامنه (دامین) مناسب است و اگر این مرحله را به درستی پشت سر بگذارید، با برداشتن قدم های بعدی به صورت صحیح، میتوانید انتظار داشته باشید که سایت جدید شما به خوبی رشد کرده و به جایگاهی شایسته در میان کاربران و همینطور در نتایج موتورهای جستجو دست پیدا کند.

متاسفانه در بسیاری از موارد مشاهده میکنیم که افراد پس از اینکه مدتی طولانی از راه اندازی سایتشان میگذرد، تازه متوجه میشوند که در انتخاب نام دامنه اشتباه کرده اند و این در حالی است که در اکثر موارد برای تغییر نام دامنه دیر شده و کار از کار گذشته است. (البته همیشه راه بازگشتی هم هست ولی خوب به چه قیمتی؟)

انتخاب نام دامنه مناسب برای سایت یکی از مهم ترین قدم ها در راه اندازی یک وبسایت است.

نام دامنه یا domain name بزرگترین اعتبار یک وب سایت است،درست انتخاب کنید.

ابزار انتخاب نام دامنه domain

نامی که برای دامنه domain name خود انتخاب می کنید لازم است طوری انتخاب شود که  بتواند اطلاعاتی را درباره کسب کارتان به کاربران وبسایت انتقال دهد و از آنجایی که بیشتر دامنه های سطح بالا گرفته شده اند درحال حاضر انتخاب نام دامنه (دامین) مناسب کار راحتی نیست.

نامگذاری در هر موردی می تواند سرگرم کننده و البته تا حدودی دلهره آور باشد. بسیاری از افراد نوع کسب و کار، نام فرزندان، حیوانات خانگی و غیره را به عنوان اسم دامنه وب سایت خود انتخاب می کنند. پیشنهاد می کنیم در انتخاب نام دامنه عجله نکنید.

اگر میخواهید نام دامنه domain name انتخاب کنید و هنوز در انتخاب نام دامنه (دامین) مناسب دچار شک و تردید هستید،  از شما دعوت میکنیم که در ادامه با ما همراه شده و با 16 ابزار آنلاین و کاربردی انتخاب و پیشنهاد نام دامنه (دامین) مناسب آشنا شوید.

با کمک این ابزار ها شما قادر خواهید بود بهترین اسم را برای دامنه خود انتخاب کنید.

 

ابزار های انتخاب نام دامنه (دامین)

domain name

 

16 ابزار کاربردی برای انتخاب نام دامین (دامنه) domain nameعبارتند از:

 

شماره 1) وبسایت Domainr

ابزار انتخاب نام دامین

وبسایت Domainr یک ابزار رایگان برای انتخاب نام دامنه (دامین) مناسب هست و این امکان را به شما می دهد که با وارد کردن نام دامنه از باز بودن یا نبودن آن اطلاع پیدا کنید. از دیگر امکانات این وبسایت اینست که پسوند ها و نام های جدید آزاد که با نام دامنه شما مرتبط است را نیز پیشنهاد می دهد.

 

شماره 2) وبسایت BustAName

ابزار انتخاب نام دامین domain name

دومین ابزاری که برای انتخاب نام دامین خود میتوانید از آن استفاده کنید ابزار BustAName هست که به شما کمک می کند تا بهترین نام را با استفاده از ترکیب کلمات و نیزکلمات هم معنی  پیدا کنید . در این سایت شما کلمات مورد نظر خود را که می خواهید در نام دامنه یا domain nameشما به کار برده شود را وارد کرده و منتظر پیشنهادات سایت شوید و در صورت تایید از نام پیشنهادی برای دامنه خود استفاده کنید.

 

شماره 3) ابزار Impossibility!

ابزار انتخاب نام دامنه (دامین) domain name

وبسایت Impossibility! یک سایت رایگان دیگر برای ساخت دامنه است که با استفاده از ترکیب کردن پسوند و پیشوند های مختلف با کلمه مورد نظر شما نامهای مختلف و جالبی برای دامنه Domain شما معرفی می کند.

 

شماره 4) NameBoy

domain name

چهارمین ابزار انتخاب نام دامنه (دامین) مناسب وبسایت NameBoy است که کاربردی بسیار راحت و آسان برای انتخاب نام دامنه با کلمات پیشنهادی شما دارد.

 

شماره 5) وبسایت names4brands

names4brands.com/

سایت names4brands یک سایت بسیار خوب و کاربردی برای پیشنهاد اسم دامنه (دامین) است. زمانی که وارد این سایت می شوید آدرس های پیشنهادی برای ثبت دامنه را مشاهده می کنید که در بسیاری از مواقع خیلی از آن ها آزاد هستند و همچنین نام های پیشنهادی منحصر به فردی را می توانید در بین آن ها پیدا کنید.کار با این سایت بسیار راحت و لذت بخش است.

 

شماره 6) ابزار Domain Typer

دامنه (دامین)

ابزار Domain Typer یک سایت سریع برای انتخاب نام دامنه است که به شما نشان می دهد آیا دامنه شما قابل خرید است یا خیر .از ویژگی های خیلی جالب این سایت این است که شما میتوانید نام کلمه مورد نظر خودرا علاوه بر جستجو با پسوندهای مختلف در شبکه های اجتماعی هم جستجو کرده و وضعیت نام مورد نظر برای دامنه (دامین) خود را نیز در شبکه های مختلف اجتماعی مشاهده کنید.

همچنین با استفاده از این ابزار انتخاب نام دامنه (دامین) مناسب میتوانید از قیمت جهانی (دلار) دامنه خود با پسوندهای مختلف هم آگاه شوید.در آخر هم لازم به ذکر هست که این ابزار برای سیستم عامل های موبایلی اندروید و IOS هم نرم افزار دارد.

 

شماره 7) وبسایت domize

ابزار انتخاب نام دامنه (دامین) مناسب

هفتمین ابزار انتخاب نام دامنه (دامین) مناسب وبسایت domize است که در دو مدل رایگان و پرمیوم میتوان از آن استفاده کرد. و کافیست تا کلمه مورد نظر خودرا وارد کرده و در قسمت رایگان تا چهار پیشوند com,co,net و org و به تعداد حروف کلمه مورد نظر ما  با حالت های مختلف کلمه پیشنهاد می دهد.

در حالت پرمیوم میتوان با وارد کردن کلمه مورد نظر تا 3.9 میلیون کلمه پیشنهادی استفاده کرد.

 

شماره 8) سایت Wordoid

ابزار انتخاب نام دامنه (دامین) مناسب

از ویژگی های ابزار Wordoid کلمات جدید ساخته شده که کمتر از ۱۰ حرف است را به شما معرفی می کند . این کلمات مناسب برای ساخت یک برند جدید و نام دامنه (دامین) domain name برای کسب و کار اینترنتی شما است .

 

شماره 9) Dot-o-Mator

domain

ابزار Dot-o-Mator یکی دیگر از ابزارهای انتخاب نام دامنه (دامین) مناسب برای وبسایت اینترنتی هست که میتوان در آن دو کلمه را با هم ترکیب کرده و نتیجه را برای یافتن کلمه با پسوند دلخواه مشاهده کرد.

 

شماره 10) وبسایت DomainsBot

ابزار انتخاب نام دامنه domain name

وبسایت DomainsBot از سال ۲۰۰۴ در حال فعالیت است و ایده ها و افکار مورد نظر شما در مورد کسب و کارتان را دریافت و به نام دامنه تبدیل می کند و در نهایت دامنه های قابل خریداری با پسوندهای مختلف را به شما نشان می دهد.

 

شماره 11) ابزار NameTumbler 

یازدهمین ابزار برای کمک به انتخاب بهتر نام دامین domain مناسب برای شروع موفق کسب و کار اینترنتی وبسایت NameTumbler است که کاربر میتواند با وارد کردن هر تعداد کلمه و ایده مورد نظر با نوع کسب و کار خود کلمات ترکیبی با پسوند دلخواه و آزاد برای نامگذاری دامنه (دامین) را دریافت کرده و نهایتا انتخاب کند.

 

شماره 12) وبسایت NameStall

 

ابزار انتخاب نام دامنه (دامین)

ابزار دامنه NameStall در واقع برنامه نامگذاری آنلاین دامین است که به شما کمک می کند تا لیستی از تمام نامهای وب سایت های آزاد را برای دامنه خودتان انتخاب کنید.

این ابزار قابلیت های بیشتری هم دارد از جمله نشان دادن اطلاعات دامنه های غیر آزاد و فعال و یا سختی نام دامنه از نظر موتور های جستجو که این قابلیت از نظر سئو سایت خیلی مهم است و بسیاری قابلیت های ویژه و جالب دیگر که همگی به صورت رایگان در اختیار کاربر قرار میگیرد.

 

شماره 13) وبسایت Panabee

ابزار انتخاب نام دامنه (دامین) domain name

ابزار  Panabee ابزاربعدی  انتخاب نام دامنه (دامین) مناسب برای وبسایت شماست که یک مسیر راحت برای جستجوی نام دامنه ، نام برنامه ، نام برند و یا شرکت شما می باشد . از مزایای خوب این ابزار اینست که در صورتی که نام شما گرفته شده باشد نامهای جدید ترکیبی به شما پیشنهاد می دهد .

 

شماره 14) ابزار Domain Puzzler

چهاردهمین ابزار انتخاب نام دامنه (دامین) مناسب Domain Puzzler که یک سایت آنلاین ساخت اسم دامنه یا domain name است که به 4 حالت ساده، پیشرفته، جادویی و در نهایت با توجه به جایگاه کلمه در موتورهای جستجو نام دامنه پیشنهاد می دهد.

 

شماره 15) وبسایت Namestation

ابزار انتخاب نام دامنه (دامین) مناسب

پانزدهمین ابزار معرفی شده برای انتخاب نام دامنه (دامین) مناسب برای وبسایت شما ابزار Namestation است که با استفاده از کلمات کلیدی که ما به این ابزار میدهیم بهترین پیشنهادات را به صورت آنلاین برای نام دامین ما ارائه می دهد.

 

شماره 16) وبسایت esmyar

domain name اسم یار

شانزدهمین و آخرین ابزار معرفی شده از ابزارهای انتخاب نام دامنه (دامین) یک سایت فارسی و فوق العاده با کارکرد آسان برای انتخاب نام دامنه به نام  esmyar میباشد. سایت اسم یار مجموعه کاملی از مناسب ترین لغات فارسی و انگلیسی که به عنوان نام برند و دامنه سایت برای انواع کسب و کارهای ایرانی می توانند مورد استفاده قرار گیرند را طی مدت های طولانی از منابع مختلفی گردآوری کرده است .مهمترین مزیت این ابزار انتخاب نام دامنه (دامین) ، فارسی بودن سایت و همچنین بهرمندی از حدود 800 نام جذاب برای برند و نام سایت و دامنه شما می باشد.

نتیجه گیری:

نکته جالب توجه این است که اکثر نام های پیشنهادی این سایت ها هنوز به ثبت نرسیده اند و شما به راحتی می توانید از آن ها استفاده کنید. همچنین اگر کمی خلاق باشید می توانید از همین نام ها با کمی تغییر برای انتخاب نام دامنه (دامین) مناسب خود استفاده کنید. اگر هم نام دیگری در نظرتان بود می توانید با نام های پیشنهادی این سایت ها ترکیب کنید و نام جدیدی را خلق کنید.

در صورت استفاده از این ابزارهای معرفی شده در این مقاله یا هر ابزار انتخاب نام دامنه (domain name) دیگری خوشحال میشویم تجربیات خود را با تیم نوین پدیا و دیگر دوستان به اشتراک بگذارید.

5/5 (6 نظر)
4 پاسخ
  • زهرا فریدونی
   زهرا فریدونی گفته:

   سلام وقت بخیر سپاس از شما دوست عزیز بابت معرفی سایت کاربردیتون . موفق باشید

   پاسخ
 1. هادی
  هادی گفته:

  ممنون از معرفی ابزارهای انتخاب نام دامنه کمک میکنه ایده پیدا کنیم برای انتخاب نام و برند شغلمون.ممنون نوین پدیا

  پاسخ

تعقیب

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *